L'Atelier du Vin

Kaliteli ve Şık Şarap Aksesuarları

şarap aksesuarları

Kaliteli ve Şık Şarap Aksesuarları Nelerdir?

Siz de bir şarap sever olarak şarap kültürüne meraklıysanız ve elinizin altında olması gereken şarap aksesuarları hakkında fikir almak istiyorsanız ya da bir sevdiğinizi mutlu etmek için hediye seçenekleri araştırıyorsanız bu yazımız tam size göre!

Şarabın açılmasından kadehlere dökülmesine, açıldıktan sonra kalan şarabın bozulmadan muhafaza edilmesinden, şişenin depolama koşullarının kontrolüne kadar tüm süreçler özen ister. Hangi aşamada hangi şarap aksesuarına ihtiyacınız olduğunu bilmek, şarap tadımını daha kolay ve eğlenceli hale getireceği gibi tadımdan elde edeceğiniz keyfi de olumlu yönde etkileyecektir. Elinizin altında bulunduracağınız birkaç temel aksesuar şarap tutkunuzun pekişmesine yardımcı olacaktır. Ürün isimlerinin üstüne tıklayarak ilgilendiğiniz ürünü kolayca inceleyebilirsiniz.

Temel şarap aksesuarları

  • Şarap açacakları (tirbuşonlar)
  • Şarap servis aksesuarları
  • Şarap koruyucuları
  • Nem ve sıcaklık ölçer
  • Setler

[saswp_tiny_multiple_faq headline-0=”h2″ question-0=”Temel Şarap Aksesuarları Nelerdir?” answer-0=”Temel şarap aksesuarları Şarap açacakları (tirbuşonlar) Şarap servis aksesuarları Şarap koruyucuları Nem ve sıcaklık ölçer Setler” image-0=”” count=”1″ html=”true”]

Tirbuşonlar

Elbette, piyasada çok çeşitli tirbuşon var, ancak tirbuşonun bir şarap severin en yakın dostu olduğu düşünüldüğünde seçimine de ekstra özen göstermek gerektiği unutulmamalıdır. Genel hatlarıyla tirbuşon; bir folyo kesici, solucan kısım (Tirbuşon kısmı) ve mantarı çekmeyi kolaylaştırmak için kaldıraç görevi gören bir koldan oluşmaktadır.

  • Oeno Motion® Wood & Chrome

Şarap şişelerinin hızlı ve kolay bir şekilde açılmasını sağlayan Oeno Motion® Wood & Chrome patentli bir tasarıma sahiptir. Kompakt dikey kollu tirbuşonu, entegre folyo açıcısı ve çelikten yedek spirali ile bu şık ürünü sofranızdan eksik etmeyeceksiniz!

  • Soft Machine® Tirbuşon Serisi

Soft Machine® Vignobles du Monde oksitlenmeysen paslanmaz çelikten üretilmiş özel tasarım tirbuşonları içerir. Yıllanmış şaraplarda şişe mantarı zamanla deforme olur. Bu nedenle, yıllanmış şaraplar açılırken mantarın dağılıp şişe içine bulaşmamasına özen gösterilmesi gerekir. SoftMachine®Vignobles du Monde, şarap şişe mantarının tek hareketle neredeyse hiç zarar vermeden açılmasını sağlar. Aynı zamanda bir folyo kesme bıçağı içerisinde barındırır.

Ayrıca serinin gül ağacından üretilmiş Soft Machine® Rosewood ve pirinçten Soft Machine® Brass gibi farklı malzemelerden üretilmiş alternatiflerine de bir göz atabilirsiniz

Soft Machine® Crystal özel patentli tasarımıyla tam bir Sommelier dostu tirbuşondur. Kullanımı oldukça rahat ve kolay olan destek kolu ve folyo kesme bıçağı ile şarap açmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

  • Bilame çift bıçaklı tirbuşon

L’Atelier du Vin’in ürün yelpazesine ilk giren parçalarından biri olan Bilame 1949’dan beri patentli tasarımıyla eski ve hassas mantarları delmeden kolayca çıkmasını sağlar. Mantar delinmediği için parçalanma sorunu önleyen özel bir tasarıma sahiptir.

Şarap Koruyucuları

Şarap şişesi açıldıktan sonra oksijenle temas etmesi şarabın oksidasyonuna, dolayısıyla bozulmasına yol açar. Kimse açıldıktan sonra geriye kalan şarabın ziyan olmasını istemez. Bu nedenle açılan şarabın hemen tüketilmesi gerektiği düşünülebilir.  Açıldıktan sonra bozulur endişesiyle birçok şarap severin koleksiyonunda açılmayı bekleyen ancak açmaya bile kıyamadığı özel şarapları muhakkak vardır. Bu bölümde sizin için açılmış şaraplarınızı güvenle saklayabileceğiniz birkaç aksesuar ürününü derledik.

  • Gard’Vin® ON/OFF açılmış şaraplarda oksidasyonu önlemeye yardımcı olur.  Üzerinde bulunan renk göstergesi sayesinde, açılan şişenizin kolayca hava alıp almadığını anlamanızı sağlar. Özel bir tasarıma sahip olan bu ürünü her zaman elinizin altında tutacaksınız!

Açılmış şarap şişelerinizi güvenle saklayabileceğiniz bir başka ürün Gard’bulles Stopper, sadece şarapla sınırlı kalmayıp açılmış tüm içecekleri güvenli ve hava geçirmez şekilde muhafaza etmenizi sağlar. Bu nedenle Şarap ve restoran profesyonelleri tarafından oldukça beğenilen bir üründür.

Nem ve Sıcaklık Ölçer Saat

Yıllandırmanın uygun koşullarda yapılabilmesi için şarabın muhafaza edildiği kapalı ortamın sıcaklık ve nem değerleri kontrol edilmelidir. Horloge Hygro-Thermo Saat şarabı muhafaza ettiğiniz ortamın ideal sıcaklığı ve nemi hakkında sizi bilgilendirir.

Özel Setler

Şarap meraklıları toplanın! Sizin için harika şarap aksesuarları içeren özel setleri derledik. Hepsini koleksiyonunuza dahil etmek isteyeceksiniz!

Şarap yolculuğunuzda yanınızdan ayırmadığınız aksesuarlarınızı saklamak için özel bir dolaba kim hayır diyebilir? Mahzeninize, restoranınıza ya da evinizdeki şarap köşenize ayrı bir hava katacak olan bu seti incelemek için mağazamızı ziyaret etmeniz yeterli.

Şarabı açmak, servis etmek ve saklamak için ihtiyacınız olabilecek L’Atelier du Vin’in tasarım ürünlerini bir arada sunan bu set kendinizi ve ya sevdiklerinizi şımartmak için şık bir hediye olabilir.

Şarap aksesuarlarınızı muhafaza ederken aynı zamanda sergilemek de isterseniz Wall Collector tam size göre. Set tirbuşon koleksiyondan oluşuyor. Seti benzersiz kılan yanı ise koleksiyonda 18. yüzyılın sonu ve 20. Yüzyılın ilk yarısı dönemine ait iki otantik parçaya da yer veriliyor olması.

En güzel şaraplarınızı hızlı ve kolay bir şekilde açmanızı sağlayacak ve size tüm şarap tadım etkinliklerinizde zarafetiyle eşlik edebilecek benzersiz bir set. Sommelier olun ya da olmayın, içerisinde birbirinden orijinal şarap aksesuarları bulunan bu set tam size göre!

Şarabın açılmasından servisine kadar temel malzemeleri bir araya getiren bu şık seti yanınızdan ayırmak istemeyeceksiniz. Şarap severlerin elinin altında olması gereken bu seti ve diğer tüm ürünlerimizi incelemek için tek yapmanız gereken mağazamızı ziyaret etmek!

Dünyaca Ünlü Şarap Aksesuarların İncelemek İçin Buraya Tıklayın!